Najczęściej zadawane pytania

Pytanie: Jakie są rodzaje kart?

Odpowiedź: Oferujemy szeroką gamę produktów pod marką MasterCard: karty z odroczoną spłatą, karty debetowe, karty przedpłacone, karty firmowe czy karty zbliżeniowe (MasterCard Płatności Zbliżeniowe). Prosimy skontaktować się z wydawcą kart, aby dowiedzieć się, jakie produkty są dostępne.

Pytanie: Jak otrzymać kartę MasterCard?

Odpowiedź: Karty MasterCard wydawane są przez wszystkie główne instytucje finansowe. Aby wybrać kartę MasterCard, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, przejdź do naszej sekcji Produkty, gdzie możesz znaleźć informacje i linki do banków wydających karty.

Pytanie: Czy karty MasterCard są akceptowane wszędzie na świecie?

Odpowiedź: Tak, karty MasterCard są akceptowane na całym świecie w punktach handlowych i w bankomatach oznaczonych logo MasterCard (lub Maestro/Cirrus®). Obecnie możesz korzystać z tych kart w ponad 32 milionach punktów na całym świecie.

Pytanie: Z kim należy się skontaktować w razie problemów z moją kartą MasterCard?

Odpowiedź: Jeśli wystąpią problemy z kartą w kraju lub za granicą, należy skontaktować się z bankiem, który ją wydał. Numer do tego banku widnieje na odwrocie karty. Można również zadzwonić pod nasz ogólny telefon do Globalnego Centrum Obsługi dla posiadaczy kart MasterCard. Koszt połączenia według stawek lokalnego operatora.

Pytanie: Co to jest karta Maestro?

Odpowiedź: Jest to karta debetowa, która jest powiązana z Twoim rachunkiem bieżącym w banku, tj. gdy dokonujesz transakcji, środki na zakupy pobierane są właśnie z niego. Może być używana w sklepach lub bankomatach oznaczonych logo Maestro.

Pytanie: Co należy zrobić w przypadku zgubienia lub kradzieży karty?

Odpowiedź: Jeśli karta zostanie zgubiona lub skradziona, należy natychmiast skontaktować się z bankiem, który wydał kartę. Zalecamy przechowywanie tego numeru w innymi miejscu niż karty/portfel. Aby uzyskać pomoc za granicą, prosimy zapoznać się z działem Usługi dla posiadaczy kart i skontaktować się z nami telefonicznie pod numerem telefonu właściwym dla kraju, w którym się znajdujesz.

Pytanie: Jak znaleźć bankomat?

Odpowiedź: Najbliższy bankomat znajdziesz przy użyciu Wyszukiwarki bankomatów, która zawiera listę bankomatów akceptujących karty MasterCard, Maestro i Cirrus na całym świecie.