MasterCard
i Światowy Program
Żywnościowy (WFP)

Poznaj MasterCard i Światowy Program Żywnościowy

 

W 2012 r. MasterCard rozpoczął współpracę ze Światowym Programem Żywnościowym (WFP), angażując się w popularyzację innowacyjnych rozwiązań mogących zmniejszyć skalę głodu na świecie. Współpraca ta opiera się na połączeniu doświadczenia MasterCard w zakresie technologii i systemów płatności oraz posiadanej przez WFP wiedzy na temat organizacji pomocy żywnościowej.
Oprócz pomocy głodującym na świecie, współpraca będzie stwarzała przedsiębiorstwom i konsumentom więcej możliwości „czynienia dobra” poprzez wspieranie walki przeciwko głodowi na świecie.

Podstawy współpracy

Zapoznaj się ze szczegółami programu Cyfrowa Żywność

Program „Cyfrowa Żywność”

W społecznościach, w których rynki funkcjonują normalnie, ale ludzie nie mogą sobie pozwolić na zakup żywności, WFP rozprowadza gotówkę lub talony, którymi można płacić w lokalnych sklepach. W zależności od warunków wyżej wskazana metoda może okazać się tańsza, szybsza i bardziej elastyczna niż tradycyjna pomoc żywnościowa, przy czym często zapewnia ona większą różnorodność pożywienia i skuteczne wsparcie lokalnych rynków. Korzystając ze specjalistycznej wiedzy, rozwiązań i globalnej obecności MasterCard, WFP kontroluje i rozwija swoje projekty w dziedzinie obrotu gotówkowego i talonowego na całym świecie.

Zobacz jak MasterCard pomaga WFP

Zintegrowana pomoc

Za pośrednictwem swojej sieci, narzędzi i wiedzy marketingowej MasterCard umożliwia przedsiębiorstwom i konsumentom wspólne działanie na rzecz walki z głodem. Przy wsparciu swoich partnerów biznesowych, takich jak banki i akceptanci, MasterCard zamierza pomagać WFP w pozyskiwaniu firm i osób, które będą mogły się zaangażować w zbieranie funduszy i promocję akcji. W ramach współpracy tworzona jest nowa platforma internetowa, która ułatwi użytkownikom wspieranie programu na co dzień, podczas robienia zakupów internetowych i przy każdorazowym użyciu karty.

Chcesz wiedzieć więcej o WFP?

Zajrzyj tu

Wystarczy kliknąć, by wpłacić datek i pomóc nam w walce z głodem!   

Datek

Głód jest największym globalnym problemem, który może zostać rozwiązany.    

Opinie kierownictwa

Dyrektor wykonawczy

Dyrektor wykonawczy

„WFP nieustannie szuka innowacyjnych i lepszych metod świadczenia pomocy żywnościowej oraz pomysłowych sposobów angażowania opinii publicznej w walkę z głodem. Nasza współpraca z MasterCard realizuje oba powyższe cele, a tym samym przekłada się na wsparcie milionów głodujących na całym świecie”.

Prezes i CEO

Prezes i CEO

„W MasterCard wierzymy, że rzetelna współpraca kreuje nowe możliwości, przyczynia się do powstania ważnych inicjatyw i przełomowych dokonań. Celem naszej kooperacji z WFP są działania na rzecz walki z głodem. Razem wykorzystujemy atuty MasterCard, takie jak zasoby technologiczne, nowatorskie rozwiązania czy specjalistyczna wiedza, by pomóc społecznościom w różnych zakątkach globu. To dokonania, z których jesteśmy dumni.

Prezes International Markets

Prezes International Markets

„Współpraca, o której mowa, to wspólne działanie MasterCard, globalnego lidera technologii i narzędzi płatniczych, oraz WFP, czołowego organizatora pomocy żywnościowej, w celu wypromowania globalnej inicjatywy o istotnym znaczeniu lokalnym. Nasza wizja, świat bez gotówki, idealnie uzupełnia się z wizją WFP, światem bez głodu, a nasz program „Cyfrowa Żywność” wychodzi naprzeciw potrzebom tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy.