Bezpieczeństwo kart Mastercard®

Mastercard to zobowiązanie do zapewnienia bezpiecznych, stabilnych i niezawodnych transakcji. 

Od 40 lat firma Mastercard nieustannie dąży do zwiększania bezpieczeństwa użytkowania kart płatniczych w handlu. Mastercard jest pionierem innowacyjnych technologii oraz inicjatyw, definiuje standardy i dobre praktyki biznesowe, oraz promuje współpracę pomiędzy specjalistami branżowymi w zakresie ryzyka i bezpieczeństwa na całym świecie.

W Mastercard wierzymy, że kwestie bezpieczeństwa oraz ryzyko związane z dokonywaniem płatności to istotne kwestie z zakresu odpowiedzialności biznesowej.

Mastercard osiąga imponujące wyniki poprzez kompleksowe wysiłki w zwalczaniu oszustw. Konsumenci korzystają z kart Mastercard w 32 milionach punktów na całym świecie, i niemal wszystkie transakcje są autoryzowane poprawnie. Ten wskaźnik sukcesu umożliwia posiadaczom kart Mastercard dokonywanie zakupów pewnie i bezpiecznie – zawsze i wszędzie.

Utracona karta

Jeśli Twoja karta ulegnie zagubieniu lub zostanie skradziona niezwłocznie zastrzeż ją w systemie zastrzegam.pl

Technologia

Transakcja dokonana przy użyciu technologii zbliżeniowej Mastercard gwarantuje taki sam poziom bezpieczeństwa jak transakcja wykonywana standardową kartą chipową – chip wbudowany w kartę Mastercard korzysta z takich samych technik szyfrowania, zarówno w odniesieniu do transakcji zbliżeniowych, jak i stykowych oraz generuje dynamiczne dane (podpis komunikatu), mające unikalny charakter dla każdej transakcji. Przy transakcjach powyżej 50 zł dokonywanych kartą Mastercard posiadacze kart muszą wprowadzić PIN, przy transakcjach do 50 zł kod PIN nie jest wymagany.

 

Narzędzia

Bezpieczeństwo wszystkich transakcji dokonywanych za pomocą narzędzi płatniczych Mastercard (karta, telefon, zegarek, brelok) jest gwarantowane przez organizację płatniczą Mastercard.

 

 

Standardy

Przy płatnościach dokonywanych zbliżeniowo, tak jak w przypadku każdej innej transakcji, w której uczestniczy karta Mastercard, zachowane zostają wszelkie standardy bezpieczeństwa.