Mastercard® SecureCode

Bezpieczeństwo transakcji

Wspólne wysiłki, żeby zapewnić jeszcze bardziej bezpieczne zakupy w Internecie dla - Ciebie i Twoich klientów.

System Mastercard SecureCode umożliwia sprzedawcom internetowym zmniejszenie kosztów reklamacji i oszustw, a zachęcając klientów do zakupów on-line wspiera sprzedawców w ich wejściu na nowe rynki.

Sprzedawcy działający w Internecie stawiają czoła wyjątkowym wyzwaniom podczas akceptowania płatności kartami w środowisku e-commerce. W przeciwieństwie do świata fizycznego w transakcjach on-line nie mamy podpisanego wydruku z terminala i dlatego akceptant nie ma ostatecznego dowodu na odparcie twierdzenia posiadacza karty, że zakup nie został dokonany. Teraz dzięki Mastercard SecureCode istnieje sposób ochrony sprzedawców działających w Internecie przed nieautoryzowanymi zakupami.

Mastercard SecureCode jest uruchamiany na stronie sprzedawcy internetowego i działa we współpracy zarówno z posiadaczem karty, jak i wydawcą karty. Kiedy klient przechodzi do dokonywania zapłaty, pojawia się okno z prośbą o podanie niepowtarzalnego osobistego kodu, który został zarejestrowany w jego banku. Bank następnie uwierzytelnia transakcję posiadacza karty i daje sprzedawcy internetowemu wyraźny dowód autoryzacji transakcji on-line.

  • 60% reklamacji w ramach handlu poprzez e-commerce wynika z działań „nieautoryzowanego użytkownika karty" (kiedy posiadacz karty zaprzecza, że dokonał transakcji).

  • 73% ankietowanych przez Mastercard konsumentów stwierdziło, że zwiększone bezpieczeństwo wpływa na ich decyzję o zakupach on-line. Mastercard SecureCode zachęca do zakupów on-line.

  • Mastercard SecureCode sprawia, że akceptowanie kart z innych krajów jest łatwiejsze i mniej ryzykowne – wspomagając internetowych sprzedawców w wejściu na nowe rynki.