Pierwsze kroki

Jak zostać akceptantem kart Mastercard®

 

Akceptacja kart Mastercard jest łatwa. Pierwszym krokiem w procesie ubiegania się o konto akceptanta jest kontakt z agentem rozliczeniowym lub dostawcą usług. Agent rozliczeniowy to instytucja finansowa będąca licencjonowanym członkiem systemu Mastercard, która świadczy usługi takie jak przetwarzanie płatności kartami, dostarczanie sprzętu i oprogramowania oraz przygotowywanie miesięcznych wyciągów transakcji.

Lista agentów rozliczeniowych oferujących zróżnicowaną opłatę

Zalety akceptowania Mastercard

Zrozumieć opłatę interchange

Szybka obsługa, zadowoleni klienci, gwarantowane płatności - to tylko niektóre z powodów dla których warto akceptować Mastercard

Jak działa Mastercard

Opłaty agentów rozliczeniowych

 

Zgodnie z obowiązkiem informacyjnym dotyczącym stawek opłat Interchange wprowadzonym ustawą z dnia 30 sierpnia 2013 r. o zmianie ustawy o usługach płatniczych (Dz. U. z 2013 r., poz. 1271), która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2014 r., zmieniając ustawę z dnia 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych (Dz. U. z 2011 r., Nr 199, poz. 1175 z późniejszymi zmianami) Mastercard Europe SA udostępnia na swoich stronach internetowych informacje o zakresie stawek opłat stanowiących przychód organizacji kartowej, składających się na opłatę pobieraną przez agenta rozliczeniowego od akceptanta, z tytułu krajowej transakcji płatniczej przy użyciu karty płatniczej.

 

Wykaz opłat agentów rozliczeniowych:

 

 

 

  • Opłaty agentów rozliczeniowych PL
  • Domestic acquirer fees EN
  •